Lesy České republiky uspořádaly tuto sobotu celorepublikovou akci, která měla být osvětou i bojem proti kůrovcové kalamitě. Čtyři tisíce lidí se nechalo nabídkou Lesů zlákat a využilo krásného počasí k návštěvě této akce v blízkosti Kohoutovic – u Staré dálnice. Rodiny s dětmi, jednotlivci i skautské oddíly z širokého okolí přijeli pomoci s výsadbou listnatých stromů v místech, kde se ještě před nedávnem tyčily vysoké smrky.

Pro návštěvníky byl nachystán bohatý program. A to jak pro ty nejmenší, tak i pro dospělé. Každý si mohl vyzkoušet, jaké je to svážet dříví v neprostupném terénu, vyrobit si amulet ze dřeva a další aktivity. Vrcholem byla výsadba semenáčků jednotlivých listnatých dřevin. Převažovaly duby, ale k dispozici byly i třešně, či náš národní strom lípa.

Pro nás Kohoutovičáky, obzvláště pro naší rodinu, měla tato akce ještě jeden symbolický rámec – před deseti lety, v roce 2009 jsme s manželkou (tehdy ještě za svobodna) měli své poslední hody, co by hlavní stárci. A právě v tomto lese jsme za dohledu lesní stráže skáceli máju na naše krásné hody. Letos jsme tak (tentokrát už ve čtyřech) pomyslně vrátili lesu to, co jsme si od něj před deseti lety půjčili.

Velké díky všem, kteří se do akce zapojili. A velké díky i LČR, které tento bohatý program připravily.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub