Cyklisté a pěší se bezpečně dostanou z Žebětína do Kohoutovic i do Bystrce

Bezpečné cestování pro pěší a cyklisty mezi Žebětínem, Kohoutovicemi a Bystrcí již není hudbou budoucnosti. Projektová dokumentace návrhu cyklostezky je dokončena a Rada města Brna schválila 16 milionů korun na její realizaci. Pokud vše půjde podle plánu, bude cyklostezka vybudována do konce letošního roku.

Stavět se bude úsek o celkové délce 1583 metrů. Stezka bude navazovat na příjezdovou komunikaci k penzionu Eliot a končit za tunýlkem pod starou německou dálnicí, kde se bude nacházet brána se speciálním roštem, aby se zabránilo úniku zvěře z obory Holedná. Odtud se budou moci cyklisté a pěší vydat buď do Údolí oddechu v Bystrci, nebo přes oboru nahoru do Kohoutovic,“ přiblížil projekt žebětínský starosta Vít Beran.

Cyklostezka by měla především umožnit bezpečné cestování pro pěší a cyklisty, kteří v těchto částech jinak musejí překonávat starou dálnici.

„Zvlášť pro rodiny s dětmi je nebezpečné se v této oblasti pohybovat. Asfaltový povrch a dostatečná šířka cyklostezky sníží bezpečnostní rizika a zpříjemní lidem procházku i cyklovýlety na Brněnskou přehradu, do údolí Bílého potoka, do obory Holedná nebo až do samotného centra města,“ upozornil na výhody projektu radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Projekt „Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty“ zvítězil v roce 2017 v 1. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Z osmdesáti tří projektů získal nejvíce kladných hlasů a společně s dalšími patnácti byl vybrán pro realizaci.  Celkové náklady na stavbu nové cyklostezky se předpokládají na necelých 16 milionů korun.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub