Dlouhodobě plánovaná oprava věžového vodojemu v brněnských Kohoutovicích je u konce. Lidem se však nelibí nátěr, který město zvolilo. Stěžují si a plánují sepsat petici. Brno se brání a tvrdí: „Může za to bývalý náměstek Hollan!

Pan Rejzek z Bellové, který má okna směrem na vodojem doslova říká, „Je to nehorázná drzost, že se nás Kohoutovičáků na barvu nátěru nikdo nezeptal. S manželkou jsme se vždy dívali na krásné západy slunce, teď už na to nemáme náladu!“.

Tiskový mluvčí Poňuchálek na tiskové konferenci sdělil, že současné vedení města s tímto záměrem již nemohlo nic dělat. „Byl to přímý pokyn bývalého náměstka Hollana“.

Bývalý náměstek Bc. Matěj Hollan za Žít Brno, prosadil tento návrh na Radě města Brna již v dubnu roku 2017 (Usnesení R7/112/1d, poznámka redakce). „Byla k tomu tehdy velká diskuze napříč politickým spektrem. Nakonec se mi ale podařilo přesvědčit těsnou většinu členů Rady a můj návrh prošel.“

Hollan plánoval dokončení takto barevného nátěru kohoutovického vodojemu kvůli volební kampani. „Lidé si mne s touto barevnou kombinací spojují díky mému deštníku. Chtěl jsem toho využít v kampani do voleb, ale obdobně, jako další projekty Brna se i tento opozdil a byl realizován až dávno po volbách.“

Mluvčí města dodává, že současné vedení chtělo v případě zisku dalšího titulu barvu změnit a udělat z vodojemu obří poutač na HC KOMETA BRNO. S tímto návrhem však nesouhlasí majitel klubu pan Zábranský.

Pokud se Vám též nezdá, že by bylo barevné schéma zvoleno správně, můžete se přidat k petiční akci, kterou pořádá místní aktivistická skupina Pojďmeven, Z.S. Prakticky každý den v jakoukoliv denní dobu je možné místo u vodojemu navštívit a petici podepsat. Pokud je tam nezastihnete, tož si alespoň zasportujte na přilehlém workoutovém hřišti, nebo se projděte směrem na Bosonohy (je to moc pěkná procházka 😉 ).

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub