Republice na zdraví! Tak by se s nadsázkou dala nazvat akce Otevření podchodu Talichova, která se uskutečnila v neděli 16. prosince 2018. Podchod vymalovali výtvarníci ze sdružení Malujeme jinak a témata, která si zvolili, vyšla z veřejné diskuse na facebooku. Protože letošní rok si připomínáme 100 let od založení naší republiky, tak se toto téma promítlo i do motivů malby. Chtěli jsme, aby tam bylo něco, nějaká významná událost, která se uskutečnila v uplynulé stovce, ale zároveň se dotýkala Kohoutovic. Zvítězilo téma automobilových závodů, jejichž trasa v minulém století křižovala Kohoutovice. A když Velká cena, tak také automobilový závodník Guiseppe Farina, po kterém je pojmenována  pověstná zatáčka.

Na přivítanou řekl pár slov Jakub Hruška, zastupitel za KDU-ČSL. Poděkoval výtvarníkům, poděkoval těm, kteří se zapojili do diskuse na facebooku a pozdravil všechny, kteří se přišli podívat.  Několik zajímavostí o Farinovi připojil Ondřej Valeš. Slavnostní přípitek pronesl Ing. Michal Velička, nově zvolený místostarosta Kohoutovic za ODS a otevřel láhev pálenky Republika. Zastupitelé za KDU-ČSL a místostarosta Ing. Velička společně s radním Ing. Davidem Gerykem z ODS  akci sponzorsky podpořili. Sluší se dodat, že mezi hosty nechyběl ani druhý místostarosta Kohoutovic Ing. Karel Kalivoda z hnutí ANO.

Svůj podíl na úspěchu díla má i firma Super-Krete, která rovněž přispěla sponzorsky, stejně jako při vymalování podchodu na konečné Jírovcova v loňském roce, a také Brněnské komunikace, nezapomněla připomenout Helena Sedláčková, která s nápady na obě akce přišla.

Kdo měl v tu chvíli odvahu, mohl si vyzkoušet, jaké to je malovat sprejovými barvami, a kdo se držel zpátky, ten si mohl dát čaj anebo svařené víno na zahřátí, které organizátoři z KDU-ČSL přinesli z domova. Bylo to moc příjemné setkání. Těšíme se, až zase někdo něco vymyslí, co bude dělat radost všem lidem v Kohoutovicích.

Helena Sedláčková

 

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub