Po Facebooku, Messengeru, WhatsAppu a reklamních bannerech se opět šíří zpráva, která slibuje slevový kupón do Lidlu v hodnotě 1 500 Kč zdarma. Stačí vyplnit dotazník na lidl-cz.win, nabízet vouchery má přímo Lidl: “LIDL rozdává bezplatnou 1500 Kč dárkovou kartu všem k oslavě 88. výročí”

Jenže pozor! jedná se o podvod, jak uvádí LIDL na svých FB stránkách.

Místo slevy vysoký účet za telefon

Lidl před podvodem varoval přímo na svých stránkách – žádné slevové kupóny nerozdává, ve skutečnosti je tím nejvíce poškozeným. Neznámý podvodník využil jméno známého řetězce, aby vzbudil důvěru oběti.

Získání slevového kupónu do Lidlu v hodnotě 1 500 Kč (nyní na webu lidl-cz.win) může být podmíněno vyplněním krátkého dotazníku nebo zodpovězením několika otázek. Opět se jedná o krycí manévr. Cílem podvodníků je získat telefonní číslo oběti a vymámit z ní peníze prostřednictvím předplacené SMS služby.

Při otevření na počítači zase hrozí, že si do něj uživatel nainstaluje škodlivý virus.

Podvody na stejném principu se objevují pravidelně. V minulosti podvodníci rozdávali falešné slevové kupóny do Tesca, Albertu a do Penny Marketu, telefony iPhone nebo varovali před neexistující virovou nákazou přístroje.

Falešné slevové poukázky do Lidlu v hodnotě 5 000 Kč podvodníci naposledy nabízeli v únoru 2018. Princip byl stejný jako při současném útoku: “U příležitosti oslavy otevření našeho 100. obchodu rozdáváme jako poděkování zákazníkům společnosti Lidl více než 1000 bezplatných kupónů.” Lidl nemá příliš možností, jak se bránit. Své zákazníky tak alespoň přes sociální sítě varoval, že se jedná o podvod.

Zdroj: https://www.skrblik.cz/blog/pozor-na-podvod-misto-slevoveho-kuponu-do-lidlu-dorazi-vysoky-ucet-za-telefon/

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub