V sousedním Novém Lískovci si před časem pořídili nový „vysavač nepořádku“ od firmy Glutton. Investice necelého půl miliónu, se dle slov starostky, vrátí. Dle mého je to šance pro každou městskou část – i pro Kohoutovice!

Krásný, elegantní a velmi tichý stroj. Vysaje vše, co mu přijde do cesty. Nepráší a hlavně vše sype rovnou do připravené popelnice. Přesun z lokality na lokalitu dokáže rychlostí 6 Km/hodinu a dle zkušeností z jiných měst, zvládne uklidit až 7 Km znečištěných ulic denně. Cena se liší dle modelu. Obzvláště tím, zda se jedná o model se spalovacím motorem, nebo moderním elektrickým.

V novém Lískovci si pořídili verzi s elektrickým pohonem, který je sice o sto padesát tisíc dražší, ale dle slov starostky, se tato investice zhruba do dvou let vrátí.

Je jasné, že inspirace přišla z jiných měst, neboť se tento stroj používá i jinde. Například v Praze se využívá dokonce ve třísměnném provozu, rušných pražských ulic.

Osobně se domnívám, že i Kohoutovice by si zasloužili zkvalitnění služeb v oblasti čištění chodníků a silnic. Není tedy důvod, nezačít uvažovat o záměru pořídit podobný stroj i do naší městské části.