Před pár týdny jsme se dozvěděli skvělou zprávu, Kohoutovice se umístily na druhém – výherním místě v soutěži o výstavbu dětského hřiště zdarma. Společně jsme pro to den co den hlasovali v anketě na webu a FB obchodního řetězce LIDL. (Výsledky naleznete zde.

Napadlo mne, podívat se na okolní – též úspěšné městské části, a přiblížit Vám, co jsme to vlastně vyhráli….

Co jsme to vlastně vyhráli?

Přináším tedy fotografie ze sousední Bystrce, kde měli nejprve problémy s umístěním, které se nakonec vyřešili výběrem lokality, vedle fotbalového stadionu. Hřiště je hojně navštěvované a je v moc pěkném stavu.

Kohoutovické hřiště může vypadat pochopitelně trošičku jinak, neboť jednotlivé dipozice (rozměry) hřiště se v různých lokalitách liší. Vybavení je ale povětšinou stejné.

Hřiště jsme vyhráli, co dál?

Následné kroky povedou k výběru lokality, kde bude hřiště vybudováno. Obchodní řetězec LIDL chce pochopitelně, aby bylo hřiště „reklamou“ a to pokud možno co nejbližší obchodu, který se nachází v lokalitě dříve zvané „OKO“. Takové hřiště ovšem není možné postavit úplně všude, proto se na lokalitě musí shodnout jak LIDL, tak i kohoutovická radnice.

Kde bychom hřiště chtěli?

Pokud máte nápad, kde by mohlo takové hřiště stát, klidně mi napište email (info@mojekohoutovice.cz), návrh podrobíme kontrole realizovatelnosti a pokud bude místo vhodné, může se stát, že zde opravdu hřiště vyroste. Obdobně můžete napsat, pokud naopak nějakou lokalitu vyloženě nedoporučujete.