DSC_0578„Dobré věci se mají dělat dobře“, praví jedno české přísloví. Zajímavá, komunitní a sportovní akce „Kohoutovický maraton pro každého“ měla a mohla být ukázkou toho, že ke sportu není vždy nutně potřeba nákladné sportovní areály a složitá organizace. Opak se však stal realitou.

Paní Konečná, která akci pořádala nevyužila (dle mého) dostatečně potenciál informačních kanálů a o akci informovala na FB, webu a za pomocí černého výlepu na zastávkách MHD, čímž se dokonce sama vystavila případnému postihu. Úplně však opomněla jedno ze zásadních medií, které v Kohoutovicích máme a tím je Kohoutovický kurýr. Společně s velmi krátkým časem, mezi pozváním a termínem akce (který nebyl mimochodem též zvolen nejvhodněji – v sobotu 6. ledna v 11:45 hodin k zastávce na ulici Voříškova)  v kombinaci se špatným počasím zapříčinila, že se teď dá říci, že o takové akce v Kohoutovicích není zájem.

DSC_0579Nemyslím si to, naopak bych řekl, že málo kde je vidět tolik aktivních sportovců, včetně těch, kteří necítí potřebu patřit do nějaké sportovní organizace. Prostě si jen rádi zajdou zaběhat, zacvičit na workout hřiště… buď sami, nebo s přáteli.

Není však třeba házet flintu do žita, akce je přístupná i bez úvodního setkání. Probíhá jednoduše, přihlášku, respektive formulář, kam si můžete zapisovat své sportovní výkony je možné stáhnout přímo z internetu zde. Kdokoli si může zápisník stáhnout a do maratonu se přidat.

Sportu 3x zdar! a příště bez toho černého výlepu 😉

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub