rozhlednaAčkoliv bylo z celkem 83 projektů jen pár těch, které by se týkaly Kohoutovic, nakonec dva z nich uspěly na plné čáře! V blízkosti Kohoutovic tak vyroste nová rozhledna (v oboře Holedná). Dalším úspěšným projektem je studie Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší a cyklisty – tento projekt skončil nejlépe.

 

TZ: Je rozhodnuto! Brno už ví, na které projekty vynaloží 20 milionů korun

V listopadu skončilo hlasování o celkem 83 projektech v rámci v pilotního ročníku participativního rozpočtu města Brna – Dáme na vás. Na rok 2017 město vyčlenilo 20 milionů korun. Své hlasy rozdělilo celkem 11 660 hlasujících a zvolilo 16 projektů, jejichž realizace započne v roce 2018.
Nejvíce hlasů získala studie Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší a cyklisty, jako druhý skončil projekt Komunitní a volnočasové centrum se zázemím pro Kraví horu, následován projektem Rozhledna Holedná.

Kompletní seznam vítězných projektů:

 1. Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty
 2. Komunitní a volnočasové centrum se zázemím pro Kraví horu
 3. Rozhledna Holedná
 4. Obnova topolové aleje v Řečkovicích
 5. Záchody na Kraví hoře
 6. Grilovací místo v Novém Lískovci
 7. Skate park v Tuřanech
 8. Oživení přírodního amfiteátru Čertova rokle
 9. Knihovna – pulzující křižovatka Starého Brna
 10. Altánek- tančírna v parku
 11. Okružní vycházková trasa s alejí
 12. Industriální naučná stezka u řeky Svitavy
 13. Chceme příští zimu zase bruslit na dráze na Pryglu?
 14. Dobrodružné hřiště Halda
 15. Dětské hřiště s kavárnou v areálu Bzzzukot v Židenicích
 16. Ploty na Komunitním a volnočasovém centru se zázemím pro Kraví horu

 

Poděkování za účast při podávání návrhů patří v každém případě všem navrhovatelům. Nejen vítězné projekty vzbudily zájem občanů a není tak vyloučeno, že ti navrhovatelé, kteří skončili tzv. pod čarou, mohou se svým projektem uspět v dalším ročníku. Kompletními výsledky finálového hlasování jsou přehledně k vidění na damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani/.

 „Rádi bychom poděkovali všem, kterým není město lhostejné a do projektu se zapojili v jakékoliv jeho fázi, ať už to bylo podávání návrhů, jejich podpora prostřednictvím lajků na webu či finálové hlasování“, říká Tomáš Koláčný, radní pro participaci obyvatel města. Co se týče samotného finálového hlasování, zainteresovanost občanů byla vysoká a Brno se tak v procentuální účasti oprávněných voličů v prvním ročníku postavilo do čela všech evropských metropolí, které participativní rozpočtování v historii realizovaly.

 „Uvedením jmen vítězů končí jedna fáze projektu a začíná to nejdůležitější – příprava vítězných projektů k realizaci v roce 2018. Souběžně probíhá zhodnocení stávajícího ročníku a příprava na další rok tak, abychom Vám nabídli možnost participace v ještě lepší formě, než tomu bylo doposud. I v roce 2018 totiž dáme na vás! „ doplňuje Koláčný.  

 Výstava týkající se pilotního ročníku participativního rozpočtu města Brna – Dáme na vás – bude od první poloviny ledna 2018 k vidění v prostorách Urban centrum Brno na Mečové 5.     

 Vytyčená meta – zapojení alespoň 10 000 občanů ve finálovém hlasování – byla tedy pokořena. Udrží si participativní rozpočtování přízeň občanů i v dalších ročnících?  

 Petra Marciniszyn, koordinátor participace obyvatel

(zdroj: kohoutovice.brno.cz)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)