20170912_151353S projektem vymalovat podchod na konečné Jírovcova jsme přišli v komisi pro informovanost a komunikaci zhruba před rokem. Rada městské části Kohoutovice byla proti a finanční částku, kterou jsme nárokovali v rozpočtu, nám škrtli na nulu. Přesto jsme se nedali a argumentem, že od radnice nebudeme nic chtít, jsme prokletí zlomili a rada svůj souhlas nakonec dala. O tom jsme ostatně psali už na jaře v článku v Kohoutovickém kurýru. Horkou aktualitou je zpráva, že do konce listopadu by měl být podchod vymalován. Tématem kreseb má být mořský svět.

Motiv vymysleli žáci 8. a 9. tříd ze základní školy Pavlovská, se kterými na této akci spolupracujeme. Původní představu, že na zdi podchodu budou kreslit sami žáci, jsme trochu upravili. Osmáci a deváťáci pod vedením učitelky Mgr. Terezy Moravové navrhli námět, připravili skici a několik konkrétních nákresů jak si představují mořský svět – co tam roste, co tam plave a jak to tam žije. Návrhy přenesou na zdi podchodu výtvarníci sdružení Malujeme jinak, kteří mají za sebou řadu zdařilých výtvarných projektů. Jedním z nich je kromě jiného výzdoba betonové zdi u radnice v Jundrově, kterou jsme se inspirovali. Motivem díla v Jundrově je lesní zvěř z obory Holedná.

20170912_151432 Až tedy za pár dní uvidíte v podchodu kluky obložené plechovkami barev a sprejů, nevolejte na ně prosím policii, jak už se jim jednou někde stalo. Pověřeným správcem podchodu jsou Brněnské komunikace, které dílo požehnaly a svůj souhlas dala také kohoutovická radnice. Počítáme s tím, že všem lidem se to nebude líbit. Najde se řada kritiků, kteří by to údajně udělali líp. Ale radost z dobrého nápadu, který se podařilo dotáhnout do konce, nám nikdo nemůže vzít.

 

Helena Sedláčková

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub