Výkup pozemků pro budoucí výstavbu druhého tréningového hřiště na fotbal „má zelenou“ a to i přesto, že jediný zastupitelský klub, který hlasoval proti přesunu 900 tisíc v rozpočtu na tento nákup byl klub Zelených a Nezávislých.

Materiál Z249 – Přesun 900 tis Kč s využitím pro výstavbu tréninkového hřiště TATRAN Kohoutovice z.s. podpořilo 15 z přítomných 18 zastupitelů.

Město Brno uvolnilo na nákup těchto pozemků 2 miliony korun, tyto prostředky však na nákup pozemků od státu (ÚZSVM) nestačí a bylo nutné „doplatit“ 900 tis. z rozpočtu Kohoutovic. Rozpočet s touto částkou při vzniku pochopitelně nepočítal a tak bylo nutné peníze přesunout takzvaným rozpočtovým opatřením (19/2017). Přesun prostředků zabránil tomu, aby nedošlo k ukončení nákupu těchto pozemků, k vrácení oněch 2M zpět městu Brnu a případnému prodeje pozemků do soukromých rukou.

Diskuze, plánování a projekt za stovky tisíc neprošel

Na středečním zastupitelstvu se tato lokalita „za Tatranem“ řešila hned dvakrát. Další zmínka o ní byla v jednom z následujícím bodů, kterým byl projekt paní Mgr. Kalčíkové „Voříšek“. Ta tento představila, jako setkání s okolními obyvateli a průzkum jejich mínění (v materiálu ještě figuruje projektová dokumentace). Celková částka projektu byla 270 tis. 

O tomto bodě (Z 261 Žádost o vyjádření souhlasu s případnou realizací projektu Rekreační a sportovní areál Voříšek ) se hlasovalo dvakrát, neboť zastupitel za „Zelené“ Mgr. Šeďa podal protinávrh ve znění, že zastupitelstvo souhlasí s realizací projektu. Pro byli tři zastupitelé, proti jich bylo devět a pět se zdrželo. Následovalo hlasování o tom, že zastupitelé nesouhlasí s realizací tohoto projektu, pro bylo patnáct a proti tři zastupitelé.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub