DSC_0003Příběh, který ukazuje, že má smysl na věci poukazovat a se slušností se domáhat nápravy. Není tomu dlouho, co mne oslovil přes Facebook „normální kluk z ulice“. Ani politický funkcionář, ani aktivista,… zkrátka jen někdo, kdo by si rád zahrál s kamarády florbal, ale už nemůže. Nemůže, protože jejich hřiště někdo znehodnotil – přesněji odcizil branku.

               Nejdříve jsme se společně obrátili na MOP, ale tam nás odkázali na radnici (ano, trošičku to bude připomínat pohádku o pejskovi a kočičce 😀 ). Na radnici nám na odboru životního prostředí sdělili že máme věc nahlásit -písemně – a že bude dokument zařazen do velkého množství jemu podobných. Ovšem ať s brzkou nápravou moc nepočítáme, neboť na to nejsou peníze.

              DSC_0008 To nás ale nemohlo odradit! „branky potřebujeme přeci teď, když je pěkně… dlouho světlo a chodíme s klukama hrát, ne až někdy v zimě, když budou peníze,…“ a tak jsme společně napsali dopis panu starostovi. Ten byl o poznání přívětivější a odepsal nám (za nedlouho), že věc evidují, že branka nezmizela na opravu, (jak jsme si mysleli) ale že byla zcizena. Ovšem přidal pro nás zásadní informaci! Tato naše žádost a připomínka byla postoupena firmě MOP, která má v blízké době zajistit nápravu. Zprvu jsme ani nedoufali, že by mohlo dojít k tak rychlé nápravě, ale světe div se! 😉 , podařilo se!!!

              DSC_0005 Včera mi opět přistála zpráva na messengeru „uz tam jspu dany ty novy“. To jsem si nemohl nechat ujít a ještě večer jsme to společně oslavili mnoha nájezdy na nové florbalové branky. Byla radost vidět, že to zafungovalo. Úplně obyčejná prosba o úplně obyčejnou věc, ale radost, radost a zase radost. Proč? Protože ten „normální kluk z ulice“ zvládl něco, co pomohlo všem v jeho okolí. Nebylo mu lhostejné, že je v jeho okolí něco špatně, překonal strach z oslovení cizího člověka, instituce,… a strach z neúspěchu,.. a nenechal to jen tak!

               DSC_0011Zachoval se tak, jak by se dle mého měl zachovat každý z nás! Chci mu tímto poděkovat za všechny, kteří se díky němu mohou opět setkávat, hrát fotbal, florbal,… Díky @John Kometa! Ukázal jsi i ostatním, že to má smysl.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub