Logo nové PŠHlavním cílem Plavecké školy Brno je poskytování výuky plavání žákům základních škol v rámci povinné tělesné výchovy a pořádání odpoledních kurzů plavání pro děti. Plavecké kurzy realizujeme pro děti z regionu Brno – venkov a Brno – střed.

Povinné školní výuky se účastní zpravidla žáci druhých a třetích tříd, ale nabízíme ji i všem ostatním ročníkům. Obsahem kurzů je základní zdokonalení v plaveckých způsobech obsažené v rámcových vzdělávacích programech ZŠ, prvky branného plavání, dopomoc unavenému plavci a záchrana tonoucího.

V poslední době získává stále větší oblibu předplavecká výuka dětí z mateřských škol. Vycházíme tím vstříc rodičům a jejich přání, aby jejich děti dosáhly plavecké dovednosti co nejdříve. Úspěšnost naší plavecké školy dokládají každoročně narůstající počty dětí, které s námi plavecké kurzy absolvují. V minulém roce to bylo již přes 1500 dětí.

Odpolední kurzy plavání jsou vhodné pro děti od 2 do 15 let. Děti jsou rozděleny do skupin podle plaveckých výkonů. Tedy od neplavců začátečníků a pokročilých neplavců, kteří plavou v relaxačním bazénu s výškou vody od 80 do 130 cm. Až po pokročilé plavce a závodníky, kteří plavou na dráze 25m bazénu.  

S dětmi pracujeme i o prázdninách. V letošním roce se zúčastnilo našich příměstských táborů zaměřených na zdokonalení plavání přes 700 malých plavců. Také plánujeme další Den s Mikulášem, nebo Sportovní odpoledne, které pokaždé přiláká děti ze všech částí Brna. Mnozí z nich se pak stávají našimi plaváčky.
Radim Vítek 

Ředitel

Plavecká škola Brno
www.plaveckaskolabrno.cz
info@plaveckaskolabrno.cz, +420 777 198 375

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub