řadová 6 brno kohoutovice požár oheň hasičiV noci z úterý na středu zachvátil oheň rodinný dům v Kohoutovicích na ulici Řadová.

Jeden z dvoupatrových rodinných domů začal hořet. K požáru dorazilo ihned pět profesionálních hasičských jednotek z přilehlého okolí (KŘ HZS Jmk, PS Lidická, PS Přehrada, PS BVV, PS Lískovec, PS Líšeň). Více než hodinu trvalo úsilí hasičů, než se podařilo požár lokalizovat.

Požár zachvátil přízemí a dvě patra domu. Jeden člověk skončil v nemocnici. 

Při příjezdu hasičů byl muž obývající dům na ulici. Pro podezření z nadýchání kouře skončil v péči záchranné služby. Hasiči proti plamenům nasadili tři vodní proudy. Hasili také z automobilového žebříku.

hzs_logo-hasiči-hasičský-záchranný-sborPožár se podařilo dostat pod kontrolu hodinu po půlnoci a další necelou hodinu trvalo dohašování. Příčina vzniku požáru není zatím jasná, stejně jako škoda, kterou plameny napáchaly. Vyšetřovatelé se na místo budou vracet za světla během dopoledne, uvedl Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK.

 

I přes včasnou reakci profesionálního hasičského sboru, považuji za vhodné, otevřít otázku kohoutovických dobrovolných hasičů. Tito, mají v Kohoutovicích historickou tradici, která byla dočasně přerušena a čeká na obnovení.

 

(Zdroj:firebrno.cz, zde.)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)