Tatran-kohoutoviceBrno – Na jedné straně stojí fotbalisté, jimž nestačí hřiště, na druhé lidi, kteří by v brněnských Kohoutovicích chtěli místo k odpočinku. Spor o prostor ve Voříškově ulici graduje, odpůrci hřiště sbírají hlasy v petici.

Spor začal kvůli území vedle fotbalového hřiště, které postupně získalo Brno. Na místě plánuje fotbalový oddíl postavit další hřiště o rozměrech nejméně devadesát na pětačtyřicet metrů. „Chceme ho s umělou trávou. Tento týden jsem musel odvolávat trénink, protože na travnatém hřišti se nedalo hrát,“ řekl předseda Tatranu Svatopluk Kreidl.

ilustrační foto
ilustrační foto

Proti hřišti se staví část kohoutovických obyvatel, kterým vadí, že by prostor využíval jen Tatran. „Kolem jsou paneláky pro tisíce lidí a chybí tu veřejná sportoviště. Chceme, aby se o využití pozemku jednalo s lidmi,“ prohlásila tamní zastupitelka a organizátorka petice Dana Kalčíková. Petici za zapojení veřejnosti podepsalo přibližně 150 lidí.

Proti hřišti nic nemá starosta Kohoutovic Petr Šafařík. „Pokud nám ale přijde petice, svolám veřejné setkání a zachovám se podle jeho výsledků,“ reagoval starosta. Hřiště na místě Tatran plánuje už od roku 1999.


Zdroj: brnensky.denik.cz

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub