Brno-kohoutovice-mojekohoutovice-MHD-trolejbus-bus-doprava-OKO-vykácené-strom-37Participativní rozpočet – pro některé „sprosté slovo“ pro některé zásadní směr v politice. Brňané mohou rozhodovat o části rozpočtu, jeden z návrhů se týká i našich Kohoutovic – konkrétně plánuje obnovení trolejbusové linky č. 39, kterou bylo možné cestovat z Kohoutovic až na Českou. Jak hodnotíte takový nápad? Podopořit projekt je možné zde: „Obnovení trolejbusové linky 29“

Obnovení trolejbusové linky 29, která v letech 2004 (do roku 2006 jako výluková linka x25)-2013 spojovala přestupní uzly Česká a Osová přes městské části Žabovřesky, Jundrov, Kohoutovice, Nový Lískovec, Bohunice a Starý Lískovec.

Veřejný přínos projektu: Důchodci, kteří cestují ze Žabovřesk do Bohunické nemocnice, musí po zrušení linky 29 až 2× přesedat. Takto budou moci cestovat přímo. Obnoví se přímé spojení Jundrova s centrem města. Vzniknou další přímé trasy pro cestování bez nutnosti přestupů, výrazně se třeba zlepší spojení z Kohoutovic.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)