DSC_0371Málo koho by napadlo, že se výroba svíček vejde do bývalé mandlovny jednoho z paneláků na ulici Axmanova. Věřte, nebo ne, ale je tomu skutečně tak!

Nápad ze Španělska

Lukáš Wunsch, inspirovaný nápadem ze Španělska se rozhodl, že zkusí své podnikatelské štěstí a začne s výrobou řemeslných, ručně řezaných svíček z vosku. Jak sám přiznává, začátky byly nelehké a sehnat vše potřebné byl v mnoha ohledech nadlidský výkon.

Zlaté české ručičky

DSC_0288Vzhledem k tomu, že technika kterou používá je velmi vzácná a pracná, nebylo možné sehnat zařízení na výrobu jinak, než že společně s otcem navrhli celou „výrobní linku“ a nechali si jí vyhotovit na míru. Zlaté české ručičky posvařovali mnoho nerezových kádí, kde Lukáš namáčí jednu svíčku za druhou, do různě barevných vosků.

Vosk, tedy parafín, který používá nakupuje po mnoha set kilech z různých koutů světa. I formy, do kterých lije svíčky před barvením a řezáním si nechal vyrobit na míru.

Výrobní postup a cena

DSC_0228Výrobní postup je zdlouhavý a pracný. Především je náročný na zručnost toho, kdo svíčku „řeže“. Při prohlídce jeho výrobny jsem měl možnost sledovat pečlivost, s jakou se věnuje každé jedné svíčce, kterou nejprve odlije do silikonové formy a následně ji postupně namáčí do mnoha barevných vosků. To je ovšem jen začátek. To opravdové řemeslo nastupuje nyní, po zaschnutí zavěšených svíček se Lukáš pouští do řezání speciálními rydly, které v jeho rukou proměňují docela obyčejnou svíčku v umělecké dílo. DSC_0355Celý proces je unikátní a každá svíčka je originál. Svůj výkon si Lukáš nejen pečlivě prohlíží a kontroluje, ale také stopuje čas, za který se mu svíčku podařilo zhotovit. Poslední fáze výroby je nanesení vrstvy laku, který dodá lesk.

Cena těchto svíček se pohybuje od 160 Kč a objednat je můžete na webu www.awela.cz. Lukáš má práce nad hlavu, ale i tak si jistě najde čas Vám předat svíčku přímo v Kohoutovicích. Když ne přímo ve výrobně, tak na chystané akci Velikonoční jarmark na Tatranu, která se uskuteční 26.3.2017.

 Se svojí kohoutovickou firmou awela.cz má Lukáš Wunsch velké plány. Já mu přeji, aby se objednávky jen hrnuly – zaslouží si to!

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub