brno-kohoutovice-mojekohoutovice-članek-denik-společensky-salKontrolu přístrojů na hlášení požárů, na mnoha místech v Brně provedli zřejmě lidé bez potřebných zkoušek. Mimo jiné i v bytových domek v Kohoutovicích. 


Více podrobností se dočtete v dnešním tištěném Brněnském deníku.


Brněnský magistrát, bytové domy v Kohoutovicích a Bystrci, ale i nákupní centrum Vaňkovka. Tam všude je prověřována informace, zda revizi provedla firma Hasič servis Ševšík. Podle jejího bývalého zaměstnance pana Hejče firma v těchto případech podváděla. Dle jeho vyjádření se místo něj na revizi dostavili nekompetentní lidé a podepsali se jeho jménem.

„Například na hydrantu jsem třikrát podepsaný, ale pokaždé jiným rukopisem,“ upozornil. Rozdílné podpisy na kontrolovaných přístrojích Brněnský deník Rovnost viděl na sídlišti v Kohoutovicích.

Podle majitele firmy se jedná pouze o pomstu bývalého zaměstnance firmě. Své tvrzení prý nemá, jak dokázat. Majitel odmítl, že by jeho zaměstnanci dělali něco nestandardně a dodal, že jeho firma má dostatek lidí s potřebným oprávněním.

Proti firmě se ovšem postavil i další bývalý zaměstnanec: „Kdyby na místě vznikl požár, tak jsem zodpovědný za fungování přístrojů. Je to jedna velká zlodějina, protože nad revizními firmami neexistuje žádná kontrola,“ řekl muž.

O tom, že k podvodům v tomto oboru dochází dodává podotkla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková:  „Od odborníků máme informace o tom, že se takové případy stávají,“. Zdůraznila také, že používání hasicích přístrojů před příjezdem hasičů je kvůli rychlosti velmi důležité.

 

Zdroj: Brněnský deník
Datum vydání: 4.1.2017
Odkaz: http://brnensky.denik.cz/
Číslo: 3
Strana: 2
Autor: JAN ŽLEBEK
Rubrika: Brno
Oblast: Regionální deníky – Jihomoravský kraj
Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)