Nejen že Brno v tomto roce vyhlásí urbanistickou studii na areál výstaviště, kde možná vznikne zástavba, ale i z druhé strany se na Kohoutovice „valí domy“… Nový Lískovec totiž hodlá oživit myšlenku výstavby nového sídliště směrem ke Kohoutovicím – stavět chtějí už za dva roky!

Brno vyhlásí mezinárodní urbanistickou soutěž na areál výstaviště

Město Brno chystá v tomto roce mezinárodní otevřenou urbanistickou soutěž na podobu areálu výstaviště. Soutěž bude mít dvě kola a její zadání vypracuje letos zřízená Kancelář architekta města Brna. Cílem je získat návrh, podle kterého se propojí všechny funkce areálu a ten se víc otevře veřejnosti. ČTK to řekl primátorův náměstek Martin Ander (SZ). Náklady na organizaci soutěže jsou asi 7,5 milionu korun. 

Areál plní mnoho funkcí. Jsou tam hotely, konají se kongresy, máme tam Vida centrum, areál dopravní výchovy a konají se tam i sportovní, odpočinkové a rekreační aktivity,“ (Autor: ČTK, 21.12.16 15:45, in archiweb)

Výstavba na Kamenném vrchu získává reálnější podobu

Kemený vrch sousedí bezprostředně s Kohoutovicemi, Jedná se o jednu z plánovaných rozvojových lokalit města Brna. Rada města zahrnula tuto lokalitu do strategických projektů města a do působnosti Úseku školství a prorodinné politiky. (2001 zahrnuta i do Strategie bydlení města Brna).kamenny_vrch_obr-urbanisticka-studie

Stavět se bude v roce 2019

Přípravy se zahájí v lednu tohoto roku. Samotná výstavba by měla začít v roce 2019. Předpokládané dokončení je v roce 2026. „Lokalita je určena pro zástavbu, ale dlouho se ji nedařilo zastavět. My jsme teď přišli s krokem vytvořit strategický projekt včetně napojení na MHD. Chceme vše dotáhnout do fáze připravenosti, a potom řešit, co z toho postaví Brno,“ dodal Hladík. 

35 bytových domů s 550 byty

„Cílem projektu je rozšířit bytový fond města Brna a zlepšit tak dostupnost bydlení. Na Kamenném vrchu by mohlo vzniknout až 35 bytových domů s 550 byty. Některé domy by fungovaly jako víceúčelové. Vznikla by zde i mateřská škola a prostory pro komerční plochy,“ přibližuje projekt první náměstek primátora Petr Hladík.

Urbanistická studie Kamenný vrch II z roku 2009, která slouží jako územně plánovací podklad, navrhuje umístění 35 bytových domů s 550 byty a 135 rodinných domů. V jižní části svahu poblíž ulice Petra Křivky jsou navrženy polyfunkční a bytové domy. V horní části svahu jsou navržené rodinné domy.

(Zdroj:ČTK, parlamentnilisty, brnenskadrbna.cz)

 

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub