I přesto, že měly Kohoutovice v ohni několik želízek, do zastupitelstva kraje se dostala jen paní Sýkorová (KSČM). Neuspěl ani bývalý radní kraje Božek (ČSSD), ani bývalý místostarosta Rabušic (Soukromníci), či nadějný Kania (TOP09).volby-kraj-brno-kohoutovice

Jihomoravský kraj

Celkově v JMK se značným náskokem vyhrálo ANO 2011 (15 mandátů). Druhé místo získalo KDU-ČSL (11 mandátů), stejný počet zastupitelů získalo na třetím místě ČSSD, které mělo poslední dvě volební období hejtmana a výsledek se tedy dá považovat za určité vysvědčení voličů…. Se značným odstupem následovala KSČM (7 mandátů), ODS (6 mandátů). Do zastupitelstva Jihomoravského kraje se dostaly další čtyři volební strany. TOP 09 s podporou starostů a „Žít Brno“, Starostové pro Jižní Moravu, Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů získaly shodně  po 4 mandátech. Zelení a Piráti pak mandáty získali mandáty 3.

Situace v Kohoutovicích

Ani v Kohoutovicích voliči nepodpořili ČSSD, která má aktuálně starostu. S naprostým přehledem ji porazilo ANO 2011, které zde mělo téměř 25% hlasů. ČSSD jen 13,9%, což je výrazný propad oproti komunálním volbám před dvěma lety. Na třetím místě zde skončili lidovci s 12,35% hlasů, což je o proti komunálním volbám výsledek lepší . Třetí a čtvrté místo patří KSČM a Zeleným s Piráty. Pro tyto je to výrazné oslabení. Pětiprocentní hranici u nás překročily ještě dvě strany: Koalice TOP 09 a „Žít Brno“ (7,88%) a ODS (6,81%). Obzvláště pro TOP09 se jedná o horší výsledek, než u voleb před dvěma lety.

(pochopitelně se jedná jen o příměr, neboť volby do obecních zastupitelstev a krajů mají jiné okolnosti, volební účast,..)

Jihomoravský kraj

volby-kraj-brno-kohoutovice-jmk

Brno

volby-kraj-brno-kohoutovice-brno

Kohoutovice

volby-kraj-brno-kohoutovice-brno-kohoutovice
Zdroj: ceskatelevize.cz, volby.cz)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub