trolejbus-ilustracni-brno_galerie-980-brno-kohoutovice-mhd-dpmbUž od ledna nás čekají milé zprávy z dopravy – celoroční jízdné pro dospělou osobu se sníží z 4750,- Kč na 3325,- Kč. Navíc si je bude možné zakoupit v internetovém obchodě, takže nebudeme muset čekat ve frontě.

Zhruba do dvou let by měla být papírová forma jízdného zcela nahrazena elektronickou. Stávající systém má zásadní mezery. Například, pokud si někdo zakoupí jízdné u Českých drah, nemá jízdné na sebe, ale jen na svoje datum narození. Dopravní podnik tak nemá přehled o tom, kdo si jízdné zakoupil.,

Nejen zlepšení systému, ale také zvýšení počtu prodaných šalinkaret si od změny slibuje vedení města. A to i přes fakt, že letos si šalinkartu koupilo rekordních cca 23 tisíc zákazníků. Sleva se bude pravděpodobně týkat jen těch, kteří současně s roční šalinkartou zaplatí i komunální odpad. Toto motivační opatření má přimět obyvatele Brna, aby si zřídili trvalý pobyt (pokud jej nemají). Město tak od státu za každého z nich získá více, než 16 tis korun.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub