opilec Nestává se příliš často, aby na jednání zastupitelstva přišla nová tvář z řad občanů. A ještě méně často se stává, aby tento člověk zvedl ruku a přihlásil se ke slovu. A právě to se stalo na včerejším zasedání 21. září 2016. Sympatický mladý muž Patrik Neuwirth přinesl petici občanů na „Podporu řešení situace lidí bez domova v Brně-Kohoutovicích“. Přečetl text a předal dokument do rukou starosty Petra Šafaříka. Text této petice petice přetiskujeme v plném znění:

Vážený pane starosto!

 V posledních pár týdnech se situace s lidmi bez domova v kohoutovickém veřejném prostoru zásadně zhoršila. Na území městské části se často objevuje agresivní forma žebrání, zápach, nepořádek a dokonce použité injekční stříkačky. My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby se městská část Brno-Kohoutovice, zastoupená starostou a celým zastupitelstvem MČ, začala ihned zabývat otázkou lidí bez domova. Především těch, kteří se nacházejí v lokalitě městské části Brno-Kohoutovice. Ať už přechodně, nebo dlouhodobě.

Vážený pane starosto, vyzýváme Vás, abyste se zasadil o to, aby se situace v oblasti bezdomovectví na území naší městské části Brno-Kohoutovice začala neprodleně řešit. Žádáme konstruktivní řešení situace. Pokud možno v součinnosti s Městskou policií Brno, Policií ČR, Odborem sociální péče MMB a neziskovými organizacemi, které se touto problematikou zabývají.“

Starosta petici převzal a přislíbil, že udělá všechno pro to, aby se tento problém začal řešit. Dlužno však dodat, že možnosti radnice jsou omezené. Pokud tyto „problémové osoby“ nedělají něco protizákonného, je velmi obtížné je z veřejného prostoru vykázat. Zazněl také návrh na uspořádání veřejného setkání občanů k tomuto tématu, kam by byli přizváni odborníci z této oblasti.

Helena Sedláčková

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)