Alois-Piňos-Brno-KohoutoviceKohoutovičtí občané rozhodli, že by rádi pojmenovali novou ulici podle známého českého průkopníka elektroakustické hudby „Aloise Piňose“. Radní města Brna o tom rozhodla a tento návrh schválila!.

Kohoutovice tak navazují na určitou tradici, neboť se zde nachází mnoho ulic, které nesou jméno, po hudebním skladateli. „Díky pedagogické činnosti po sobě zanechal velké množství skladatelů jako je třeba Daniel Forró, Petr Kofroň nebo Vít Zouhar.“ uvádí náměstek primátora.

Alois Piňos (1925 – 2008), hudební skladatel, profesor na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Profesor Piňos žil dlouhá léta v Kohoutovicích a byl zapsán do Síně slávy Kohoutovic im memoriam. (Více informací zde.)

Kohoutovičáci rozhodnou, jak se bude jmenovat nová ulice!

 


Brno – Po hudebníkovi pojmenují ulici, po knězi park. Rada města Brna schválila pojmenování nové kohoutovické ulice po Aloisi Piňosovi.

Jméno teologa a kněze Stanislava Krátkého ponese park v Černých Polích. Alois Piňos byl průkopník české elektroakustické hudby. „Díky pedagogické činnosti po sobě zanechal velké množství skladatelů jako je třeba Daniel Forró, Petr Kofroň nebo Vít Zouhar,“ informoval náměstek primátora Matěj Hollan. O jméně rozhodli kohoutovičtí obyvatelé v internetové anketě. Podobným způsobem rozhodli lidé z městské části Brno-sever o parku mezi ulicemi Venhudova a Mathonova v Černých Polích.

Místo se bude jmenovat podle kněze oceněného za přínos výchově mládeže.

V minulosti se prostor jmenoval po komunistickém poslanci Emanuelu Baršovi, který se podílel na odsouzení dvou lidí v babickém procesu k smrti. „Někteří lidé stále místo označují jako ‚Baršák‘, což je vzhledem k jeho osobnosti nešťastné. O návrhy na pojmenování jsme požádali místní,“ vysvětlil místostarosta Brnaseveru Petr Hladík.

Zdroj:

Zdroj: Brněnský deník
Datum vydání: 25.5.2016
Odkaz: http://brnensky.denik.cz/
Číslo: 122
Strana: 2
Autor: zle
Rubrika: Brno
Oblast: Regionální deníky – Jihomoravský kraj
Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub