V Brně 1.5.2016

Vážení trenéři a funkcionáři fotbalového oddílu Tatranu Kohoutovice!  Na úvod bychom chtěli zdůraznit, že přes obrovské zklamání se v žádném případě nechceme stavět do role ukřivděných ani ublížených. Oddíl žen byl v sobotu 30.4.2016  de facto zrušen, nicméně respektujeme toto nesporně pragmatické i praktické rozhodnutí výboru bez dalších připomínek. Včera, před zápasem s Kunštátem, nám předseda FO p. Kreidl osobně slíbil, že nebude dělat potíže těm hráčkám, které budou chtít odejít, a my mu za to děkujeme. Přesto si myslíme, že by se tatranská veřejnost měla seznámit i s našim  názorem na vzniklou situaci.

Na podzim 2015 předaly hráčky oddílu fotbalu žen petici za odvolání trenéra Ing. Michala Votoupala a výbor ji přijal. /Mimochodem jeho odvolání nebylo první/.  Vedením oddílu žen pověřil Antonína Pospíšila a Martina Jaška.  Původní představa byla, že se oddíl juniorek a žen spojí. Mimo jiné i na návrh obou nových trenérů byly družstva oddělena a  ing. Michal Votoupal – místo odchodu – určen jako trenér juniorek.  Byla to z naší strany fatální chyba, která se nakonec potvrdila.  Od začátku svého působení přestal jakkoliv spolupracovat s oddílem žen, a totéž striktně přikázal i svým svěřenkyním. Slouží mu ke cti, že své stanovisko po čase také otevřeně prezentoval nám i členům výboru. Neumíme si představit, že s takovou „spoluprací“ by třeba fungoval kohoutovický A- tým s týmem dorostenců. Přesto to tak bylo. Projevilo se to samozřejmě i na přátelských i mistrovských zápasech, kdy jsme nezřídka hráli oslabeni bez možnosti logického řešení – t.j. doplnění z juniorky.

Později, z  iniciativy trenéra juniorek, byl výbor dokonce postaven před rozhodnutí o přihlášení B týmu /juniorky/ do samostatné soutěže.  Je to pochopitelně organizační i ekonomický nesmysl a proto, když trenér Ing. Michal Votoupal pohrozil rezignací, pokud nebudou splněny jeho požadavky, muselo se konečně přijmout nějaké řešení.  Výbor tedy předvolal delegaci juniorek, která kvalifikovaně zhodnotila práci trenérů žen, jejich profesní schopnosti i osobní vlastnosti, včetně kvality tréningové práce.  Odhodlaně prohlásily, že z těchto a jiných důvodů s ženami hrát odmítají  a odešly středem. Jistě nikdo nepochybuje, že to je jen a jen jejich názor. Delegace žen předvolána nebyla.

Pro dokreslení situace bychom ještě rádi uvedli, že od října 2015, kdy došlo k organizační změně, jsme zaznamenali na Tatranu – kulantně řečeno – jen málo pozitivních hodnocení na ing. Michala Votoupala resp. vyjádření na jeho podporu – popravdě žádné. Když se však rozhodovalo o další existenci oddílu žen, všichni stateční Votoupalovi kritici a naši plamenní zastánci někam zmizeli nebo sklonili hlavy a zaujali pozice mrtvých brouků.

Přejeme tedy juniorkám v další sezóně hodně úspěchů a jejich trenérovi kariérní postup, minimálně na funkci předsedy oddílu. Zasloužil by si to.     A vy taky.

S pozdravem sportu zdar a fotbalu na Tatranu zvlášť.

Antonín Pospíšil, Martin Jašek, Sabina Fleišingerová, Ivana Fatrdlová, Andrea Škureková, Kateřina Vedrová, Simona Černá, Gabriela Němečková, Nikol Škouřilová, Jana Polcarová, Petra Švancarová, Vladimíra Šiková, Eva Hochmuthová, Michaela Pokorná, Martina Hvězdová, Natálie Kneeová, Eliška Srbová, Marcela Bílá


Tento text nevyjadřuje názor autora webu, jedná se o text signovaný výše uvedenými.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub