kropící-vůz-blokové-čištění-KDU-ČSL-brno-kohoutovice-mojekohoutovice-aplikace-mobilV testovacím provozu, který bude trvat do 31.7. budou zapojeny městské části Bohunice, Slatina a Žabovřesky. Kohoutovice se budou moci připojit následně 😉


Ročně je při blokovém čištění průměrně odtaženo více jak 5000 aut. Někteří řidiči tak buď doplácí na svou hloupost, nebo na špatnou informovanost. V době mobilních telefonů je přeci nutné mít aktuální informace. Právě mobilní aplikaci, která by řidiče o úklidu informovala, slibovali lidovci ve svém volebním programu před dvěma lety.

kdu-čsl-brno-kohoutovice-mojekohotuovice„Ačkoliv to nebylo jednoduché, nakonec se mi tento nápad podařilo zrealizovat. Společnost Brněnské komunikace, a.s. na náš podnět vytvořila mobilní aplikaci, která usnadní orientaci a informovanost občanů pří provádění blokového čištění ulic na území města Brna. Motorista se dozví, zda se bude čistit v okolí jeho bydliště, ale na webu zjistí i možné komplikace v místě jeho zaměstnání. Pochopitelně se tak sníží počet odtažených vozidel,“ uvedl Filip Leder, místopředseda Městského výboru KDU-ČSL.

Zásadní je viditelnost termínů blokového čištění prostřednictvím webové aplikace na desktopových zařízeních. Pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android byla vytvořena speciální aplikace, která nabízí pohodlnější uživatelské prostředí, než je klasický web.

„Snažili jsme se hlavně o jednoduchou grafiku. Z té by mělo být patrné v jaké je to kde fázi, na mapovém podkladu jsou totiž barevně rozlišeny komunikace podle toho, zda blokové čištění již proběhlo, aktuálně probíhá nebo je teprve naplánováno,“ dodává místopředseda Leder.

Přístup k informacím o blokovém čištění je v aplikaci možný bez registrace, uživatel však v takovém případě získá pouze základní přehled o probíhajících čištěních. Další funkce jsou pak dostupné po registraci, kterou lze provést jak přes webový formulář, tak i přímo z mobilní aplikace.

„Výhodou pro registrovaného uživatele je, že získá možnost nastavit si až dvě zájmové lokality (např. domov a zaměstnání) a být tak upozorňován na blížící se bloková čištění. Upozorňování probíhá formou tzv. push notifikací nebo prostřednictvím e-mailové zprávy, a to týden, den a hodinu před zahájením čištění,“ popsal místopředseda Leder.

Proto, aby byla aplikace co nejvíce aktuální a zahrnovala celé území města Brna, je potřeba, aby se na realizaci podílely všechny městské části. Ty jsou v těchto dnech osloveny společností Brněnské komunikace, a.s. Jejich spolupráce bude spočívat v zajištění vkládání přesných informací o plánovaném blokovém čištění a následné průběžné aktualizaci těchto informací prostřednictvím připraveného administračního rozhraní. Přístup do systému budou mít pouze Vámi pověření pracovníci úřadu městské části, kteří budou s aplikací seznámeni a důkladně proškoleni.

„Všemu by měl předcházet tzv. pilotní provoz, který v rámci vývoje aplikace zahájíme v prvním týdnu měsíce května 2016 a potrvá do 31. 7. 2016. Do této první fáze se zatím přihlásily městské části – Bohunice, Slatina a Žabovřesky. Přivítáme, když se do druhé fáze tohoto provozu (červen – červenec 2016) zapojí i další městské části,“ uzavřel místopředseda Leder.

(zdroj:www.kduprobrno.cz )

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub