2015-10-11-rok-po-volbach-podzim-v-kohoutovicich-brno-kohoutovice_1533Alergeny začali v našem okolí „řádit“ dříve, než je to běžné. Pro některé to znamená omezit vycházky do parků, což mnohdy nepomůže. „Pro alergeny břízy není problém urazit ani třicet kilometrů, a tak se s ní setkávají i lidé ve městech. A v Brně obzvlášť. Z celého kraje je tu s ní největší problém. Hlavně v Kohoutovicích a na Lesné. Břízy tam hodně rostou,“ objasnil alergolog Sáva Pešák z Ústavu klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Ten radí řešit alergie očkováním.

To, že je v Kohoutovicích alergenů mnoho potvrzuje Ivona Přibylová. „Protože bydlíme kousek od březového hájku, kontaktu s tímto alergenem se nevyhneme. Poslední dva týdny mám nateklé oči a problém s čočkami,“ sdělila. V celém Jihomoravském kraji jsou nyní kromě břízy aktivní alergeny olše, lísky, topolu nebo habru.

(Zdroj:http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/alergeny-uderily-driv-nez-loni-pacienti-plni-cekarny-a-bojuji-s-priznaky-20160422.html)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub