Po dlouhé době se podařilo přiblížit o kus blíže větší bezpečnosti na ulici Šárka. Automobily zde často překračují povolenou rychlost a v případě, že zaprší je to v esíčku pro mnoho z nich osudné – dostanou smyk… Nejednou se stalo, že takto smykem vržené auto směřovalo přímo na zastávku, kterou zdemolovalo.

Přibude značek, jezdit se bude pomaleji

Vzhledem ke složité dopravní situaci, s ohledem na zvýšení bezpečnosti se v této lokalitě objeví nové dopravní značení. Značka omezující rychlost na 30Km/h, ale také značky upozorňující řidiče na zatáčky s nebezpečím smyku.

Přechod stále nikde 🙁

V této lokalitě (v bílskosti restaurace Marco Polo) stále chybí přechod pro chodce. Jedná se o požadavek Kohoutovic, který byl opakovaně vznesen, ale bohužel zatím bez úspěchu. V těchto případech je k navržení přizvána policie ČR – odbor DING – dopravní inženýrství, která musí bezplatně provést místní šetření a doporučení a vyhotovit z toho protokol. Doufejme tedy, že vedle omezení nebezpečně smykujících aut v Šárce přibude časem i přechod pro chodce!

Veřejná vyhláška-oznámení o záměru stanovení změny místní úpravy provozu na pozemní komunikaci – ul. Šárka

Veřejná vyhláška - oznámení o záměru st...zu na pozemní komunikace ul. Šárka-brno-kohoutovice-mojekohoutovice-0 Veřejná vyhláška - oznámení o záměru st...zu na pozemní komunikace ul. Šárka-brno-kohoutovice-mojekohoutovice-03 Veřejná vyhláška - oznámení o záměru st...zu na pozemní komunikace ul. Šárka-brno-kohoutovice-mojekohoutovice-02

 

 

(Zdroj: www.kohoutovice.cz )

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub