Bystrcký zastupitel pan Viktor Lošťák se nelichotivě vyjadřuje ke kauze Redakční rada vs. paní Kalčíková. Na svém facebookovém profilu osočuje starostu a potažmo celé vedení radnice z hlouposti a paní Kalčíkovou z toho, že je dobytek a udavačka.

Osobně se domnívám, že není nutné přenášet věc do osobní roviny a vystupovat takto příkře proti aktérům sporu. Tím spíše, pokud je autorem veřejný činitel. Posuďte sami. Zajímavá je taktéž diskuze, která se rozeběhla pod tímto „postem“.

Stanislav Krčmař: “ U nás v Medlánkách jsme na tom stejně jako v Kohoutovicích. Taky se cenzuruje. U si dokonce po uzávěrce může starosta napsat svůj komentář k libovolnému článku. A 5členná rada se 4mi nominanty koalice mu samozřejmě jde na ruku.“

Miloš Vrážel :„I v Bohunicích je od posledních komunálních voleb problém. Prozatím mi nakonec vše otiskli (pravda, přestože zveřejňuji jen své názory na věcný výkon samosprávy a žádné osobní ataky, tak mnohdy až pod pohrůžkou dovolání se tiskového zákona)“


Vyjádření V. Lošťáka

Viktor-Lošťák-Brno-Kohoutovice-Dana-Kalčíková-mojekohoutovice-bystrc-zastupitelDana Kalčíková, zastupitelka z Brna-Kohoutovic, podává žalobu na město, protože jí radniční zpravodaj odmítá zveřejnit článek.

Jsem proti Zeleným a paní Kalčíková je zelená jak brčál. To však nic nemění na tom, že má pravdu. Radnice nesmí cenzurovat názory žádných zastupitelů, ani těch šílených. Nejen z principu, stejně tak i proto, že je to hloupé a zbabělé. Hloupé proto, že si koalice mohla spočítat, jak to dopadne. Dopadlo to tak mnohokrát, třeba v Novém Lískovci, kdy Jana Drápalová cenzurovala zastupitele Vladimíra Dzurju. Taky se domohl svého. Je to dvojnásob hloupé, když starosta neodhadne, že svým postupem hlas paní Kalčíkové jen posiluje a že cenzura radničního plátku nemá žádný smysl, když si zastupitelka stejně všechno dá na web, kde to přečte lidí dokonce víc.

Co mi připadá nejpodstatnější, je zbabělost. Co je to vůbec za lidi, že se bojí jedovatého článku opozice? To že je starosta? To že je politik? To že je chlap?! Nedokáže se s tím srovnat, oponovat, poradit si s tím? Co tam tedy vůbec dělá? Jaké charakterové vlastnosti má člověk, který by měl být vůdcem, a přitom není schopen ustát ani tu nejmenší kritiku? Co je to za politika, když nechce přijmout to, co k jeho roli výslovně patří?

A paní Kalčíková je dobytek. Text, který chce zveřejnit, najdete nahttp://www.kohoutovice.org/zaloba-na-uverejneni-clanku-opo…/. Není to sice pomluva, ale je to zhovadilost. Chlap udělal údajně (!) levotu v roce 1998, máme rok 2016 a ona ho chce pro pár tisíc pořád týrat. Já jel dnes načerno tramvají, ty zelená udavačko.

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub