Zastupitelka Mgr. Dana Kalčíková se obrátila na organizaci „Oživení“ a společně s ním žaluje kohoutovickou radnici za nezveřejnění článku v Kohoutovickém kurýru! Smutné je na situaci to, že dle dostupných informací na jedné z redakčních rad, kde článek figuroval a mohl být uveřejněn pro svůj článek nehlasovala! Sám sebe se ptám, jak se takový článek dá zveřejnit, když pro něj autor nehlasuje .. 🙁


 

Na facebookovém profilu Oživení se dnes objevily tyto informace:

oživeni-dana-kalčiková-brno-kohoutovice-trestní-oznámení-mojekohoutoviceOpoziční zastupitelka městské části Brno-Kohoutovice se na Oživení obrátila se žádostí o zajištění bezplatného právního zastoupení při podání žaloby na uveřejnění doplňující informace dle tiskového zákona a následného zastupování při soudním sporu. Obsahem článku zastupitelky byla výzva k vysvětlení, jak je možné, že osoba tamního bývalého tajemníka radnice, která zpronevěřila peníze městské části Brno – Kohoutovice, byla starostou opětovně dosazena do stejné funkce.

Ve zkratce: opoziční zastupitelka požadovala uveřejnit v radničním periodiku sdělení se shora uvedenou tematikou. Vzhledem ke skutečnosti, že městská část Brno – Kohoutovice daný článek neuveřejnila, požádala opoziční zastupitelka ve smyslu § 11a tiskového zákona o uveřejnění doplňující informace, kdy opětovně žádala uveřejnění daného sdělení. Protože městská část předmětnou doplňující informaci neuveřejnila, počala tak běžet zastupitelce 15 dní lhůta k podání žaloby. Ta byla podána dne 3. března 2016. Veškeré podrobnější informace včetně skutkových tvrzení a právního posouzení naleznete v připojených dokumentech.

Více o případu, žádost o uveřejnění doplňující informace i samotnou žalobu najdete na:http://goo.gl/qmdag4

Dokumenty žaloby:

(Zdroj:https://www.facebook.com/Oziveni.cz/photos/a.250246218407570.52315.226094674156058/896306970468155/?type=3&theater, http://kohoutovice.zeleni.cz/wp-content/uploads/sites/81/nggallery/kandidati/dana_kalcikova.jpg, http://www.bezkorupce.cz/blog/2016/03/11/brno-kohoutovice-zaloba-na-uverejneni-clanku-opozicni-zastupitelky/)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub