BMF-DNES-Michal-Závodský-Brno-kohoutovice-mojekohoutovice-macek-ladislav-MOPrněnské Kohoutovice jsou poslední dobou velice často v denním tisku. Tentokrát se jedná o článek Mladé fronty, která se zabývá tím, jak „se žije“ radním z Onderkovi vlády. Autor článku si všímá bývalého kohoutovického politika Ladislava Macka, který v současné době působí, jako poradce společnosti MOP.


To, že je pan Macek smluvně vázán firmě MOP a poskytuje jí od loňského roku konzultační a administrativní služby ve výši 20-30 tis měsíčně oznámil jednatel společnosti pan Priessnitz na posledním zastupitelstvu. Starosta Kohoutovic uvádí, že se o placené spolupráci pana Macka a MOPu dozvěděl v lednu a hodlá iniciovat zrušení smlouvy. Současně pak uvádí, že pokud jednatel nebude respektovat valnou hromadu, bude jej valná hromada nucena odvolat. Valnou hromadou je v případě společnosti MOP, Rada městské části, ve které působí i dcera pana Macka.

„Jsme podnikatelský subjekt, společnost s ručením omezeným. Zaměstnáváme lidi a o jejich náplni práce neposkytujeme žádné informace,“ řekl Priessnitz a položil telefon.

„Z politiky jsem odešel. Nyní se živím jako poradce a MOP Brno je jedním z mých klientů. Mám uzavřenou příkazní smlouvu. Nevím, proč bych měl vyjmenovávat rozsah činností, které pro ni dělám,“ odmítl Macek sdělit, za co dostává veřejné peníze. A nechtěl komentovat ani výši odměny.

Celý článek naleznete zde.

MF-DNES-Michal-Závodský-Brno-kohoutovice-mojekohoutovice-macek-ladislav-MOP

 

 

(Zdroj foto:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1542174609413581&set=o.261062167431632&type=3&theater)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub