Řada občanů v Kohoutovicích v současné době netuší, co že to ti zastupitelé v úterý schválili. Jak to dopadlo,.. a především, co to znamená pro Kohoutovice.

Zastupitelé na „Velké radnici“ v úterý 2.2.2016 schválili jeden z mnoha bodů jednání, konkrétně „57. ZM7/1026 Návrh prodeje a budoucího darování pozemků v k.ú. Kohoutovice, lokalita tzv. OKO“. Schválením tohoto bodu dali „zelenou“ výstavbě garážového domu pro 120 aut a obchodním prostorům. Zastupitelstvo totiž schválilo prodej (respektive pronájem a následný prodej) pozemků v lokalitě nazývané „OKO“. Pronájem/prodej je smluvně ošetřen. Mimo jiné ve smlouvě stojí, že stavba domu s komerčními plochami i garážového domu, musí být hotova nejpozději do konce příštího roku. S tím, že nejprve musí být zkolaudován garážový dům. Před domem s obchodními plochami bude vyhrazeno 70 parkovacích stání, která budou moci využívat občané Kohoutovic – mimo otevírací dobu obchodu – bezplatně.

Stavba společnosti PS BRNO, s.r.o. která v předmětné lokalitě hodlá realizovat investiční záměr výstavby garážového domu a domu s obchodními plochami může směřovat k cíli – možná už začátkem příštího roku!

Tři stěžejní budovy

  1. OKO-brno-kohoutovice-obchod-parkovaci-dum-kruhovy-objezd-06Garážový dům: stavba garážového domu s pevně oddělenými a jedno a dvojgarážemi s celkovým počtem 133 parkovacích míst. Jedná se o třípodlažní monolitický skelet o celkových rozměrech 40 750 x 35 300 x 9 250 mm s plochou střechou. Všechna tři podlaží jsou obsluhována nájezdy z přilehlého terénu.
  2. Dům s komerčními plochami: Jednopodlažní objekt jako kombinace skeletu a stěnového systému s celkovými rozměry 49 195 x 35 695 x 7 300mm s pultovou střechou. V objektu se nacházejí čtyři prodejní jednotky s celkovou plochou cca 1200m2, komunikačními koridory, hygienické a skladové zázemí prodejen. K domu s komerčními plochami náleží 69 parkovacíéch míst na venkovním parkovišti. (tyto by mělo být možné využít obyvateli Kohoutovic mimo otevírací dobu)
  3. Kruhový objezd: je nová stavba umístěná v křížení ulic Libušina třída a Žebětínská, vyvolanými stavbami jsou rekonstrukce trolejového vedení, přeložky kabelů elektronických komunikací, kabelů NN a VN a veřejného osvětlení, stavby opěrné stěny a venkovního schodiště na pěší komunikaci. Stavba (cca 8mil. Kč), finálním vlastníkem stavby bude JMK.

(Atelier GNS s.r.o. 2013)


 

 

(Zdroj: www.brno.cz, https://www.facebook.com/ZachranmeKohoutovice)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub

Latest posts by Hruška Jakub (see all)