brno-kohoutovice-denik-mojekohoutovice-stavba-spolecensko-kulturni-centrum

Jak říká jedna reklama „Aby se z toho nestala povidla, museli se tomu dát jasná pravidla!“ A ne jinak, je to se stavbou společensko-kulturního centra s radnicí v Brně-Kohoutovicích.

Taková stavba je náročný „podnik“ a stojí velké úsilí ji dovést do zdárného konce. Nehledě na to, že je řada těch, kteří (pod zámínkou kde, čeho..) plány haní a kazí,… Protože vedení „kohoutovické radnice“ vnímá tuto záležitost, jako stavbu pro další generace, rozhodlo se jít cestou složitější, asi i o kousek dražší, ale poctivou a hlavně odbornou!

Tou složitější, ale odbornější cestou je vypsání „architektonické soužete“. V této soutěži totiž nesedí jen „páni z radnice“, ale především erudovaní „pánové a dámy“ z komory architektů. Tito pomohou zaručit to, že projekt bude nejenže kvalitně připraven, ale také to, že celý koncept společensko-kulturního centra s radnicí dobře zapadne do místa, kde vznikne. Nikdo přeci nechce, aby nám tu vyrostla nějaká obluda, která bude stínit vše okolo, nebude mít dostatečnou infrastrukturu,…

Ze tří vítězných návrhů se vybere ten nejlepší a ten bude umístěn tam, kde jej většina obyvatel, kteří se zúčastnili ankety chtějí,… Tedy „pod Lipskem“ u ulice Richterova. Podoba budoucí radnice by měla být známá snad už v dubnu! Těšíte se,..? nebo jste odpůrci stavby??

 

 

Zdroj: Brněnský deník
Datum vydání: 28.1.2016
Odkaz: http://brnensky.denik.cz/
Číslo: 23
Strana: 4
Autor: zez
Rubrika: Brno
Oblast: Regionální deníky – Jihomoravský kraj
Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub