Brno­Kohoutovice – Nová ulice potřebuje jméno. V brněnských Kohoutovicích se rozhodli, že plánované lokalitě rodinných domů u Základní školy Chalabalova vyberou název samotní obyvatelé. „Lidé mohou volit název ulice na internetových stránkách městské části až do konce ledna,“ vysvětlil starosta Kohoutovic Petr Šafařík.

Lidé vybírají jméno ulice z pěti možností. „Těchto pět návrhů vytvořili pracovníci komisí informatiky a dopravy, kteří nejprve vymysleli devět názvů. Museli však vyřadit názvy dvojslovné a také ty, které už využívají v jiných městských částech,“ objasnil Šafařík, proč nakonec zbylo jen pět variant.

Označení ulic je odvozené od jmen kohoutovických rodáků, kteří se v městské části narodili, nebo prožili většinu svého života.

Ulice by se mohla jmenovat například Piňosova a připomínat tak jméno hudebního skladatele Aloise Piňose. Obyvatelé Kohoutovic mohou hlasovat také pro ulici Korngoldova, která odkazuje na německého hudebního skladatele a brněnského rodáka Ericha Wolfganga Korngolda. Dalšími návrhy jsou názvy Vaňhalova, Moravcova a Tvarůžkova. Kohoutovičtí neobvyklou možnost využívají. Od začátku roku, kdy anketa odstartovala, hlasovalo téměř padesát lidí. „Líbí se mi, že semohuzapojit do rozhodování. Přijde mi to zajímavé a netradiční,“ podělila se o názor místní Jana Janebová.

 

(Zdroj: http://brnensky.denik.cz/, http://blanensky.denik.cz/, dav)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub