Kohoutovice_slider_Kaple-Kohoutovice-RadniceOtevřenost radnice se dá „prokazovat“ různými způsoby. Ten nejlepší je dle mého nechat všechny, aby směli „pod pokličku nejen nahlédnout“, ale také se do „dění skutečně zapojit“.

Jednu z možností se aktivně podílet na dění v Kohoutovicích dala „radnice“ svým občanům v případě výběru jména, pro nově vzniklou ulici. Komise Rady nejprve navrhly vhodná pojmenování a občané mohou hlasovat, které se jim zdá nejlepší. Podrobný popis variant naleznete níže. Hlasovat však musíte na stránkách www.kohoutovice.cz (hlasovat je možné do 31.01.2016 23:59)

Jde o lokalitu za hřištěm při ZŠ Chalabalova, na horizontu svahu zvedajícího se z ulice Potocká. Dosud tam vede chodník lemovaný březovou alejí.

Piňosova

Alois-Piňos-Brno-Kohoutovice
Alois Piňos

Alois Piňos (1925 – 2008), hudební skladatel, profesor na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Profesor Piňos žil dlouhá léta v Kohoutovicích a byl zapsán do Síně slávy Kohoutovic im memoriam. (Více informací zde.)


 

 

Korngoldova

Erich_Wolfgang_Korngold_01
Erich Wolfgang Korngold

E. W. Korngold (1897-1957), světoznámý hudební skladatel německé národnosti, narodil se v Brně, ale již v útlém věku odešel do světa a stal se z něho uznávaný skladatel. (Více informací zde.)

 

 

 


Vaňhalova

Jan Křtitel Vaňhal
Jan Křtitel Vaňhal

(pokračování ulice Vaňhalova – sudé číslování). (Více informací zde.)

 

 

 

 


Moravcova

Vlastimil Moravec
Vlastimil Moravec

Vlastimil Moravec (1949-1986), československý reprezentant v silniční cyklistice, vítěz Závodu míru, účastník letní olympiády. Tragicky zahynul v Kohoutovicích v Libušině údolí, kde má také pamětní desku. (Více zde.)

 

 

 


Tvarůžkova

Alois Tvarůžek, jeden ze zakladatelů TJ Tatran Kohoutovice a jeho dlouholetý obětavý člen, celý život prožil ve starých Kohoutovicích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Zdroj:http://kohoutovice.cz/urad-mc/k-ankete-na-pojmenovani-nove-ulice-v-mc-brno-kohoutovice,  http://i.idnes.cz/08/093/maxi/DMK2605b9_Pinos2.JPG

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub