2015-12-12-Betlemske-světlo-videň-číňan-Vojtěch-Rottenberg-skaut-brno-kohoutovice-01„Chci ho přivést do všech rodin,… aby jim symbolicky svítilo na cestu k tomu dobrému,…“ Uvádí v rozhovoru pro Českou televizi „Číňan“ Vojtěch Rottenberg.


 

Loni jsem spolu s Tučňáky, jedinou družinkou hendikepovaných kluků v ČR, měl to poctu vydat se do Vídně pro betlémské světlo já a mí kamarádi,… Letos jsme předali pomyslnou štafetu dál a tak další kohoutovický skaut – „Číňan“ Vojtěch Rottenberg – měl možnost převzít betlémské světlo pro celou naší republiku. Brněnští skauti se vydali letos do Vídně pro „plamínek radosti“ již po 26. ! V sobotu 19. prosince se pak vydají s betlémským světlem do všech koutů republiky. Lidé si pro něj budou moct přijít například na nádraží. V Brně pak na „velkou“ radnici a v Brně-Kohoutovicích do kapličky.

Záznam z předání BS a rozhovor s „Číňanem“ naleznete zde v čase 16:12


 

Zápis z elektromotorické kroniky Kohoutovických skautů:

Cesta pro Betlémské světlo do Vídně2015-12-12-Betlemske-světlo-videň-číňan-Vojtěch-Rottenberg-skaut-brno-kohoutovice-02

V sobotu 12.12. jsme se vydali autobusem do Vídně, kam jsme jeli na předání Betlémského světla, které se letos konalo v kostele poblíž Enklplatzu.

Naší skupinku tvořil mix skautů z družin Luňáků, Jestřábů a světlušek Lasiček a Želviček. Během dne jsme se byli podívat na vánočních trzích před radnicí, podívat se v cukrářství Demel a na náměstí před katedrálou sv. Štěpána. Odpoledne jsme se spolu se skauty z celého světa zúčastnili ekumenické bohoslužby a převzali Betlémské světlo, které následně Číňan s dalšími vybranými oficiálně dovezli vlakem do Česka. Během zpáteční cesty autobusem jsme vzájemně ochutnávali předvánoční cukroví a čokolády a Kanon si procvičoval, jak se rakousky řekne skaut (,,Pfadfinder‘‘). Po návratu jsme ještě s lucernami účinkovali v živém vstupu České televize.

Napsal: Myšák

Účast: já, Číňan, Kajak, Kanon

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub