a jižní Moravě působí řada učitelů a učitelek, kteří dlouhodobě u svých žáků podporují vztah k přírodě a krajině a vedou je k šetrnému chování a péči o přírodní bohatství. Za tuto obětavou práci, které věnují množství volného času, si zaslouží ocenění. A právě proto vznikla v roce 2003 Cena Nadace Veronica.

Cena Nadace Veronica je každý rok udělena až třem učitelům a učitelkám, kteří u svých žáků dlouhodobě budují vztah k přírodě, vedou je k ochraně přírody a k šetrnému chování vůči životnímu prostředí. Oceněný učitel obdrží odměnu 10 000 korun, stejnou částku získá i pro svou školu na uskutečnění ekologického projektu, který navrhne.

Nominovaní jsou hlavně učitelé ZŠ a SŠ, ale je možné nominovat i další pedagogy ze školských zařízení, MŠ, univerzit. Nominovat může každý – kolegové, vedení školy, rodiče i žáci. Z došlých nominací vybírá panel odborníků z ekologické výchovy, kteří spolupracují s Nadací Veronica. Cena je předána v rámci konference o environmentální výchově KONEV. Ocenění tak získají i uznání v očích kolegů, kteří se konference účastní.

V minulých letech cenu obdrželi např. doc. PaedDr. Hana Horká, CSc. (PedF MU, za rozvoj environmentální výchovy a zvyšování povědomí o oboru), Mgr. Vítek Urban (za dlouholetou práci pro ochranu přírody na jižní Moravě a výchovu studentů gymnázia na tř. Kpt. Jaroše v Brně k šetrnému vztahu k přírodě).

Máte ve svém okolí někoho, kdo si nominaci zaslouží? Oceňte jeho snažení a nominujte jej na Cenu Nadace Veronica! Nominace otevíráme už 10. září. Vyplněné formuláře pro nominaci je možné zasílat do 22. října e-mailem na  nadace(zavináč)veronica(tečka)cz nebo na adresu Nadace Veronica, Panská 9, 602 00, Brno.

Formulář pro nominaci kandidáta ke stažení (.doc)

(zdroj:http://nadace.veronica.cz/page/granty-a-podpora/cena-nadace-veronica-pro-ucitele.php)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub