Dnes byl první den, kdy se mohla široká veřejnost projet na nové inlinové dráze. Využilo toho několik desítek prvních sportovců z řad maminek, dětí, ale i pracovnic Velety.

Krásné počasí a čistá inline dráha přilákala dnes několik desítek Kohoutivičáků na ovál za ZŠ Pavlovská. Tento okruh byl sice otevřen začátkem minulého měsíce, pro většinu lidí z Kohoutovic to však neznamenalo nic víc než to, že vedení radnice přestřihlo pásku. Naopak dnešní den byl tím „slavnostním“, kdy bylo možné se projet.

Musím uznat, že povrch je prvotřídní a velikost dráhy dostačující. Především musím pochválit šířku této dráhy. Je koncipována pro dva jezdce a dělena bílou přerušovanou čárou. Je však natolik široká, že je v podstatě nemožné i při velkém odvalování zajet do sousední dráhy. To je skutečně dobře a přispívá to bezpečnosti.

K neduhům současného začátku provozu jistě patří nevhodně umístěná informační tabule, na které je provozní řád a fotografie ze „stříhání pásky“. K tabuli je v podstatě nemožné dojet na bruslích a proto ji prosím prozkoumejte dříve, než je nazujete. Pokud se hodláte spolehnout na „pítko“, které je zde umístěno, pak Vás zklamu. V současné době není v provozu, takže pití si vezměte z domu. Z debat na oválu jsem postřehl, že by mnoho lidí ocenilo dřívější otvírací a pozdější zavírací dobu. V horku se přes léto těžko jezdí,.. Snad s tím bude možné něco udělat, pokud o to bude skutečně velký zájem.

Těm, kdo jste zatím nenašli čas, nebo odvahu se na ovál vydat, rozhodně doporučuji vyrazit. Lepší sportoviště tohoto druhu není široko daleko 😉 Nám všem pak přeji, aby nám toto krásné sportoviště dlouho vydrželo a aby poničený plot (ještě před otevřením 🙁 ) byl prvním a posledním činem vandalů,..

Sportu zdar, inline bruslení zvlášť! 😛

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub