494451-top_foto1-pyqswDnes jsou Kohoutovice doslova vzhůru nohama. Když jsem včera psal na FB, jak se mi najednou zdá Žebětín blízko, ani jsem netušil, jak moc velká to dnes bude pravda. Dnes se Kohoutovice proměnily v policejní manévry. Policii k tomu přinutilo mnoho hlášení o pobytu žebětínského střelce. Některý z Kohoutovičáků údajně viděl pachatele v podniku Magic v areálu Lipska, což policie prověřila a následně vyloučila. Další hlášení bylo v okolí nově zbudované inline dráhy, v blízkosti ZŠ Pavlovská. Zde bylo z lesa slyšet vyhrožování a řev. I zde byla přítomnost střelce vyloučena. Během celého dne pročesávalo komando policistů blízkou oboru Holedná. Dle dalších zdrojů byl pachatel viděn na ulici Axmanova. Ani to, však nebylo policií potvrzeno.

Policie ČR žádá všechny, aby v případě, že pachatele zpozorují, zachovali klid, někde se schovali, zavolali PČR a vyčkali jejich příjezdu. Dle slov po zuby ozbrojeného policisty „Radši dojedem 20x na prázdno, než aby někde, někomu ublížil,…“.

Policista také uvedl, že zatím není znám motiv pachatele a tudíž není možné předvídat jeho kroky. Každopádně se z největší pravděpodobností pohybuje se zbraní a tudíž je nutná zvýšená obezřetnost. K té přistoupili v Žebětíně, kde děti přicházeli a odcházeli do školy, za doprovodu rodičů.

O další policejní aktivitu se postarala dopravní nehoda na křižovatce u Hájenky, kde se střetl automobil s motocyklem. Z dostupných informací vyplynulo, že při nehodě došlo k vážnému zranění.

Informace a rozhovor s babičkou střelce zde: http://play.iprima.cz/krimi-zpravy/krimi-zpravy-1662015

 

(Zdroj: osobní rozhovor s PČR a MP, http://media.novinky.cz/445/494451-top_foto1-pyqsw.jpg?1434438007)

(opraveno 17.6.2015 19:06)

Hruška Jakub

Hruška Jakub

724 900 659
info@mojekohoutovice.cz
facebook.com/groups/mojekohoutovice
mojekohoutovice.cz
Hruška Jakub