Kohoutovické MLADÉ HODY nás čekají již zítra, tedy v sobotu. Včera a dnes nám to připomněli stárci, kteří projeli Kohoutovicemi na koňském trojspřeží a obešli „staré Kohoutovice“. Stárci a sklepníci zpívající moravské písničky, zvuk harmoniky a dobré víno – tak vypadalo letošní zvaní.

„Zvaní“ je pěkným zvykem, kdy se stárci (kluci) vydají do ulic, kde lidem nabízejí ochutnávku hodového vínka, rozmarýnky a k tomu si zpívají hodové písně. V Kohoutovicích se tak děje ve dvou dnech. Ve čtvrtek se jede koňmo po sídlišti.

(od Jírovcové přes Pavlovskou, Chopinovu, U velké ceny, Voříškovu k náměstí před horním Albertem. Zde se setkají se stárkami, které je na chvíli ve zpěvu vystřídají. Pochopitelně nechybí tanec, pro hlavní stárkovský pár. Dále pokračují stárci (bez děvčat) směrem k ulici Stamicova, Glinkova, Borodinova až k Libušině třídě.)

V pátek se stárci vydají do starých Kohoutovic, kde obchází dům, od domu a zvou osobně na večerní zábavu, odpolední průvod, besedu… zkrátka na Mladé Hody 😉

Letošní zvaní mělo několik skutečně krásných chvil. Jednou z nich bylo, když jedno z dítek, které jsme u Borodinovi potkali, nakreslilo náš koňský povoz a předalo nám tento obrázek. (viz úvodní foto)

Dalším tentokrát spíše úsměvný okamžik byl, když stárci „jako pokutu“ dali pozvánku na Mladé hody za stěrač městské policii. Policista vzal tento vtípek z nadhledem a již se těší na sobotní směnu, kdy nám bude pomáhat s řízením dopravy, když půjde hodový průvod Kohoutovicemi.

Letošní „zvaní“ bylo skutečně příjemnou přípravou na to hlavní, na Mladé hody 2015, které nás čekají již tuto sobotu!! Počasí bude parádní, tak nezapomeňte a přijďte 😉

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub