jiri_mihola_kdu-cslTak, jak je tomu u veškeré lidské činnosti, i v politice se dají lidé rozdělit na ty dobré a ty špatné. Ti dobří se vyznačují tím, že drží slovo a než se pustí do nějaké práce, či do „boje za něco“, pořádně si projdou terén. Jedním takovým politikem je poslanec parlamentu ČR Jiří Mihola.

Jirka rozhodně není poslanec, který by svoji práci odváděl jen v teple a pohodlí sněmovny. Naopak! Když se začalo poprvé mluvit o změnách ve Vládě, které se znatelně dotknou školství především tzv. lesních školek, vydal se Jirka do terénu. Prošel si několik takových lesních školek, po celé republice. Mimo jiné i tu naší kohoutovickou „Dětský lesní klub Šiška“, sídlící v jedné ze zahrádek na Jurance.

Když pak sněmovnou prošel nevydařený návrh, který byl přímým ohrožením těchto školek, veřejně slíbil, že to tak nenechá! A skutečně, doba pokročila a díky Jirkovi je tu novelizace, kterou již podepsal prezident a která „lesní školky“ zachránila!

Jirko díky!

 

Článek MF dnes k této tématice:

Lesní školky jsou zachráněny. Zeman podepsal novelu zákona

Novela zákona mimo jiné umožňuje udělit výjimku v hygienických předpisech, které provozovatelé lesních školek nedokážou splnit.

Ilustrační fotoIlustrační foto | Foto: DVTV

PrahaRegistrace dětských skupin bude dobrovolná. PrezidentMiloš Zeman podepsal novelu příslušného zákona, jež má odvrátit hrozbu zániku lesních školek a podobných zařízení. Jejich provozovatelé se obávali toho, že nedokážou splnit například hygienické požadavky dané nynějším zákonem.

Novela mimo jiné zpřesňuje definici dětské skupiny a daňové výhody a umožňuje výjimky z hygienických požadavků. Nabude účinnosti potom, co vyjde ve Sbírce zákonů.

Dětská skupina bude zařízením, které umožňuje docházku dětí nejméně v rozsahu šesti hodin denně. Jde o to, aby se pod dětskou skupinu nedostaly třeba hlídací koutky. Výjimky z hygienických požadavků by mohl skupinám do 12 dětí udělit úřad v případě, že nebude ohrožena ochrana veřejného zdraví. Daňové výhody by se podle úpravy měly vztahovat jen na rodiče, kteří umístí své děti k registrovaným poskytovatelům.

Novela taky uvádí, že živnostníci nebo firmy, které označí své služby za dětskou skupinu a nebudou registrovány, se dopustí přestupku nebo správního deliktu.

Zákon o dětských skupinách prosadila Sněmovna definitivně loni v listopadu navzdory Zemanovu vetu, které zdůvodnil právě obavami provozovatelů lesních školek. Senát navrhoval pro tato zařízení už tehdy úlevy, poslanci se k jeho úpravě ale nepřiklonili. Norma dává rámec zařízením, která začala vznikat v reakci na nedostatek míst ve standardních mateřských školách.

(Zdroj zde:http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lesni-skolky-nezaniknou-zeman-podepsal-novelu-zakona/r~78d514eeffbe11e4bcb60025900fea04/ )

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub