Battle-of-BywaterPříznivci Pána prstenů i další fantasy věhlasného spisovatele J. R. R. Tolkiena se utkají v „Bitvě u Povodí“, která se uskuteční 11. dubna 2015 v Brně-Kohoutovicích. Pohádkové lesy v okolí Kohoutovic jsou pro daný žánr, jako stvořené. Takže, pokud potkáte v sobotu v lese Elfa, nebo Hraničáře, je vše v pořádku 😉

Bitva u Povodí proběhla 3. listopadu 3020 třetího věku (1420 krajového letopočtu) v Kraji nedaleko Hobitína. Jedná se o bitvu z románu J. R. R. Tolkiena Pán prstenů.

Vzbouření hobité a jejich vůdci Smělmír Brandorád a Peregrin Bral zde porazili bandu „darebáků“ z Jihu vedenou Sarumanem a zakončili tak Válku o Prsten. Bitva se odehrála v bývalém pískovém lomu, kde Smíšek i Pipin zkušeně využili terénu a darebáky výhodně přepadli obklíčené v lomu. V bitvě, která byla vybojována na cestě k Povodí zahynulo asi sedmdesát darebáků a 19 hobitů. Byla to druhá a poslední bitva vybojovaná v Kraji.

TIP: Jak probíhala bitva u Povodí a jak došlo k vymetení Kraje, si můžete přečíst ZDE.

 Povodí

Vesnice v Kraji, v Západní čtvrtce, blízko Hobitína. Název pochází od říčky zvané Voda, která Hobitínem a Povodím protékala.
Stál tu vyhlášený hostinec U Zeleného draka, bylo to poslední stavení ve vesnici směrem k Hobitínu. Gandalf a trpasličí družina si tu dala sraz s Bilbem, když vyráželi na výpravu k Ereboru. Později patřil ke stálým návštěvníkům Sam Křepelka. V Povodí se rozkládal také široký rybník a v břehu na jeho severní straně byla příjemná řada starých hobitích nor se zahrádkami, které vesele sbíhaly ke kraji vody.
Za Šarkanovy vlády v Kraji byly nory na severní straně rybníka opuštěny, podél rybníka u hobitínské silnice byla postavena celá řada ošklivých nových domů a pokácena alej, která tu stávala.
Roku 1419 K.l. se zde uskutečnila bitva u Povodí, jediná bitva vybojovaná v Kraji od bitvy na Zelených polích v roce 1147 K.l.

Místo konání akce

  • Akce se odehrávat v Brněnské části Kohoutovice v lese, přesněji u zastávky Pavlovská .
  • ZDE máte ukázáno, jak na místo a kde se bude konat akce.

(zdroj: http://bitvaupovodi.drevarna.cz/ )

Hruška Jakub

Hruška Jakub

Máte podnět, nápad, nebo jen chcete nějaké informace?
Vyplňte formulář a já se Vám ihned ozvu.

www.mojekohoutovice.cz/zapojte-se
Hruška Jakub