Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a juniorek, mužů a žen do 23 let

Červenec 12 - Červenec 13

Ve dnech 12. 7. 2018 a 13. 7. 2018 bude probíhat v okolí Brněnské přehrady a okolních městských částech Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a juniorek, mužů a žen do 23 let. Uzavřeny budou ul. Obvodová, ul. Rakovecká, ul. Hrázní, ul. Přístavní a ul. Stará dálnice (levá strana ve směru na Bosonohy). Ulice Žebětínská bude uzavřena od konce Kohoutovic po křižovatku s ulicí Stará dálnice. Objížďka do Žebětína a Bystrce bude vedena přes Bosonohy. Podrobnosti o akci zde a zde.

Změny v MHD:
Výluka v ulicích Obvodová, Stará dálnice a Žebětínská (Platí od: 12.7.2018 09:00 do: 13.7.2018 16:00)
Linky: 50, E50, 52, 54, 303
Zastávka: Stará dálnice; Kohoutovice, hájenka;
Linka 50 pojede mezi zastávkami Zoologická zahrada – Bellova obousměrným odklonem. Vynechá zastávky Náměstí 28. dubna, Vondrákova, Laštůvkova, Wollmanova, Adamcova, Štouračova, Stará dálnice a Kohoutovice, hájenka, na odklonové trase obslouží pouze zastávku Voříškova.
Linka E50 pojede mezi zastávkami Ečerova – Jírovcova obousměrným odklonem. Vynechá zastávky Adamcova a Kohoutovice, hájenka, na odklonové trase obslouží pouze zastávku Voříškova.
• Linka 52 ve směru z Mendlova náměstí na Zoologickou zahradu pojede mezi zastávkami Kohoutovice, hájenka – Bartolomějská odklonem. Vynechá zastávky Stará dálnice, Kopce, Kohoutovická, Žebětín, škola a Žebětín, hřbitov, na odklonové trase obslouží pouze zastávky Jírovcova a Borovník. Zastávku Křivánkovo náměstí obslouží na zastávce běžně používané pro směr Mendlovo náměstí (v ústí ulice Dlážděné).
• Linka 52 ve směru od Zoologické zahrady na Mendlovo náměstí pojede mezi zastávkami Bartolomějská – Kohoutovice, hájenka odklonem. Vynechá zastávky Křivánkovo náměstí (v ústí ulice Dlážděné), Žebětín, škola, Kohoutovická, Kopce a Stará dálnice, na odklonové trase obslouží pouze zastávky Borovník a Jírovcova. Zastávku Křivánkovo náměstí obslouží pouze jednou, a to na ulici Kohoutovické.
Podrobnosti: www.dpmb.cz / Změny v dopravě

 

 

Slovo 1. náměstka primátora města Brna

Jsem rád, že se letošní ročník evropského šampionátu v silniční cyklistice juniorů koná právě v Brně. Cyklistika totiž k Brnu patří. V Brně se narodil první český olympijský vítěz v dráhové cyklistice Jiří Daler. Z Brna je také vítěz Světového poháru v keirinu a vícemistr světa Tomáš Bábek a celá řada dalších skvělých cyklistů minulosti i současnosti. A i když se slavná cyklistická historie Brna psala především na dráze, a ne na silnici, má Brno spoustu pěkných míst, kde se dá závodit. Kolem středu města se tyčí několik velkých kopců, které dají zabrat i zkušeným cyklistům.
Unikátní je, že většina z nich je dodnes zalesněná, což má svojí jedinečnou atmosféru. Také okolí brněnské přehrady je kouzelné a věřím, že se návštěvníkům i závodníkům bude líbit. Brno je skvělé město, a i když se nejvíc mluví o hradu Špilberk nebo vile Tugendhat, je v něm řada zajímavých míst, která stojí za to vidět. Přeji Vám mnoho nezapomenutelných zážitků a vzpomínek na naše město. Vítejte v Brně!

Mgr. Petr Hladík, 1.náměstek primátora města Brna

Podrobnosti

Zahájení:
Červenec 12
Ukončení:
Červenec 13
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , ,